22/07/2012

D.I.Y. foliage headband


D.I.Y. leave headband by UrbanBeingsRobiąc kwiatowe opaski i inne rzeczy wykorzystywałam głównie kwiatostany, rzadko kiedy liście. Szkoda mi było jednak je wyrzucać, więc zbierałam je w woreczku czekając na odpowiedni pomysł. I tak ostatnio liście skończyły tak samo jak ich kwiatki - w formie opaski. Wyszła delikatniejsza i mniej krzykliwa niż wszystkie kwiatowe poprzedniczki. Liśćmi można tak obkleić opaskę, że w ogóle nie widać plastiku i wygląda to wtedy bardzo schludnie. Byłam szczerze zaskoczona końcowym efektem - nie spodziewałam się, że 'opaska z resztek' może wyglądać tak efektownie!


under construction ;)Najpierw wybieramy większe i mniej atrakcyjne liście i przyklejamy je na spód tak aby zasłonić plastikową opaskę. Do sklejania znowu używałam kleju na gorąco, jednak tym razem trzeba być ostrożnym, ponieważ liście są bardzo cienkie i łatwo jest się poparzyć.Następnie przyklejamy ciekawsze liście i listeczki na wierzch tworząc z nich dowolną kompozycję. Można zrobić ją jednolicie tak jak tą na zdjęciu lub stworzyć większy element po jednej stronie opaski tzw. stroik.Czy nie wygląda to uroczo?


Follow us on Facebook & Bloglovin

7 comments:

Bluest. said...

ale robicie tu szał dziewczyny, dawno nie widziałam bloga z tak dobrymi pomysłami na DIY i przede wszystkim miażdżącym designem. aż mnie coś w środku rusza, żeby i swój trochę uporządkować. szacun, bardzo

Kate G. said...

oczywiście, że wygląda uroczo. :)
wow jestem pod wrażeniem Waszego bloga. cofnęłam się kilkanaście postów wstecz i jesteście świetne. skąd macie tyle pomysłów? :)) i skąd tyle czasu :) większość rzeczy zrobiona przez Was jest ładniejsza niż te które możemy znaleźć w sklepie! :)

Cathy Laurent said...

łał, wygląda mega fajnie! :)

devorelebeaumonstre. said...

nice!devorelebeaumonstre.com xx

Eva said...

ooo, widzę, że nie tylko mnie zainspirowały liście z krzaka ;) świetnie wyszło :)

xx
e-passhion.blogpost.com

Futuristka said...

Świetnie to wygląda:)

Anonymous said...

Piękna ta opaska!