28/06/2012

D.I.Y. D&G tiara


D&G inspired tiara
Od kąd pierwszy raz zobaczyłam opaskę z pokazu D&G chciałam ją mieć! Dodatkowo później na innych blogach zaczęły pojawiać się tutoriale jak zrobić ją samemu, więc już było pewne, że niedługo taką stworzę. Cały proces, muszę przyznać, jest dosyć męczący, ale 2 godziny pracy się w pełni opłaca. Do jej wykonania będziecie potrzebować (według uznania) perełki, różyczki z modeliny i akrylowe kryształki. Ja dodałam jeszcze małe srebrne kulki, ponieważ widziałam "braki w kompozycji" :)
Zaczynamy od przyklejenia jednej rzeczy w centralnym punkcie opaski - tak będzie nam łatwiej zrobić ją symetrycznie (co wcale nie jest oczywiście konieczne). Następnie po kolei doklejamy z dwóch stron dalsze ozdoby aż dojdziemy ok 2-3cm do końca opaski. Tak doklejamy i doklejamy przez ok 2 godziny (u mnie zajęło to na pewno więcej, ponieważ robiłam przerwy na zdjęcia). Później od razu możemy ją zakładać na głowę. Ja całkowicie się w niej zakochałam, bardzo kobieca i ozdobna, lecz niezbyt rzucająca się w oczy. Jutro na pewno skomponuję z nią jakiś outfit!
A już w planach mam wykonanie takiej samej tylko, że całej w czerni.Since I first saw the D&G tiara of the runway I wanted to have one. Then when I saw tutorials on other blogs how to make one yourself I absolutely knew I will make one soon. The whole process is quite tiring and annoying but totally worth the effort.
For making it you'll need a black headband, perls, clay roses & crystals. I also added silver beads, because I saw empty spaces in the composition.
You start from sticking one element in the top middle of the headband, so it will be easy to make it symmetrical (which is absolutely not necessary). Next you stick another elements on both sides of the headband till you come around 2 cm till the end. After 2 hours of sticking small beads & crystals you can finally try on your new tiara! I absolutely fell in love with it, its very feminine and decorative, but quite delicate. Tomorrow for sure I will put an outfit together with it.
I also have in plans to make simillar one but totally in black.


Follow us on Facebook & Bloglovin

7 comments:

A Possible Fantasy said...

so lovely! just to collect all the pieces...

do you want to follow each other (on bloglovin' and gfc)? let me know!
see you around!

www.apossiblefantasy.blogspot.com

allyssa said...

What a lovely headband. I really love your blog. you have some great diy projects and you both have such great style. I look forward to your collaboration with just another fashion magazine. congrats!

Clara Turbay said...

the amazing way to express yourself!

BeAtta... said...

Fantastyczna opaska ! :)

Monika Tanas said...

Baaaardzo podoba mi się wasz blog. Świetny styl, piękne zdjęcia i ładny wygląd całości. Będę zaglądać często. :)

Dziękuję za komentarz u mnie! Obserwuję i zapraszam do obserwowania mnie :3
xoxo, http://themintmind.blogspot.com

Anetaa said...

ŚLICZNA <3 jestem pełna podziwu że zrobiłaś ją sama :)

A. said...

Uwielbiam Wasz blog :) Codziennie na niego wchodzę z nadzieją zobaczyć nowy post. Muszę sama wykonać taką opaskę :)
A.