27/10/2012

D.I.Y Halloween costume


above photos by Joanna OstrowskaNie planowałam w tym roku jakiejś szczególnej imprezy Halloween'owej więc nie miałam też przyszykowanego szczególnego stroju. Także gdy dostałam zaproszenie na 'Halloween party' musiałam coś szybko wymyślić. Nie chciało mi się szyć, ani wydawać pieniędzy, także postanowiłam, że wybiorę coś z moich domowych zasobów. Znalazłam sztuczne kwiaty i czarny materiał, więc zadecydowałam - Mexican candy skull! Te przebranie już dawno mi się podobało i dodatkowo okazało się, że nie potrzeba dużo wysiłku by go stworzyć. Najważniejszym elementem był czarny 'welon' z kwiatami.
Do jego wykonania będziecie potrzebować:
- plastikowy grzebień do stroików
- kawałek czarnego materiału
- sztuczne kwiaty
Najpierw należy zmarszczyć czarny materiał na jednym z krótszych boków, przykleić do grzebyczka, a następnie dokleić na samą górę sztuczne kwiaty. I gotowe! Do tego możecie po prostu ubrać się całe na czarno - czarną długą spódnicę, sukienkę lub cokolwiek innego. A jak nie macie żadnych powłóczystych czarnych ubrać, wystarczy znaleźć odrobinę czarnego materiału, nitkę i igłę. Tak jak widzicie na zdjęciach wystarczy zszyć go na ramionach i gotowe! Teraz tylko zajmijcie się makijażem, żeby upodobnić się do czaszki ;)


I didn't plan any special Halloween event this year that's why I didn't plan my costume ahead. So when I was invited for a party I needed to make something really quickly. I didnt want to sew or spend a lot of money, so I decided to create a costume with things that I already have at home. I found some fake flowers and black sheer fabric, so I thought - mexican candy skull! The main element of this dress up is a black veil with roses.
To make one you'll need:
- plastic millinery comb
- a piece of black sheer fabric
- fake roses
What you need to do is gather the fabric on the end and stick it with a hot glue onto the comb and then add flowers on the top of it. Now it's ready! For this outfit you can wear just a long black skirt/dress or whatever. If you dont have any long, sheer clothes you can simply make a long top by just sewing it (by hand) on shoulders. You'll then get something similar to the one on pictures. Now make yourself a cool, dark make up and have fun!


    

               

Follow us on Facebook & Bloglovin

12 comments:

Mary-Kate said...

czadowo!

Susanel said...

Hej laseczki, fajnie kombinujecie!
Podobają mi się Wasze projekty,
inspirujecie!

NATALiJA WANTS YOU! ♥ said...

AWESOMEEEEEEEEEEE ;D


♥♥♥♥
natalijayasmina-b.blogspot.com

Anonymous said...

wyglądacie cudnie!

Rasz said...

jesteś przerażająca hehehe ale tu akurat o to chodzi :) ten pomysł z tiulowa narzutka jest taki prosty a tak efektowny :)

kcomekarolina said...

that looks fab!xoxo from rome
K.
kcomekarolina.com

paola said...

przebranie przypomina mi Gnijącą Panne Młodą z filmu Tima Burtona - super efekt :)

pozdrawiam
art-paola.blogspot.com

panna natasha said...

ostatnie zdjęcie - geniusz, świetny strój : D

Anonymous said...

absolutely love this halloween costume idea! great! xxx Sara

the white ribbon said...

you looked amazing, loved it! x

Anonymous said...

wyglądałaś bosko! świetny pomysł! sama zrobiłaś makijaż?

URBAN BEINGS said...

tak, sama ;)