21/08/2012

D.I.Y. from satchel to clutch


aztec clutch
Torba typowo turystyczno-pamiątkowa, przywieziona przez Olę z Dominikany. Materiał piękny, wzór niestety mniej - na długim, sznurkowym pasku i dodatkowo bez żadnego zamknięcia. Od razu zaczęłyśmy kombinować jakby ją tu przerobić. Stanęło w końcu na kopertówce. Trzeba było obciąć pasek, skrócić dół i wszyć zamek. Oli kopertówkę przerobiłam już dobry rok temu, za swoją oczywiście znalazłam czas dopiero teraz. Proces zabrał mi tylko chwilę, materiał dobrze się szył, a w wstawianiu zamków trochę się ostatnio wyszkoliłam. W takiej wersji torebka podoba mi się znacznie bardziej, ale ze względu na wygodę zastanawiam się czy jednak nie dorobić do niej paska - długiego na ramię lub tylko pętelki na nadgarstek, aby kopertówka została kopertówka, ale była wygodniejsza do noszenia. Mogłabym wykonać uchwyt z łańcuszka z przeplecioną muliną? lub ze skóry? Co sądzicie, może macie jakieś inne sugestie?
A typical holiday suvenir bag, brought by Ola from Dominicana. Beautiful fabric and a less beautiful design - long, rope strap and no closure. We started to think how to re-make it straightaway. We decided on a clutch, I only needed to cut the strap, add a zip and shorten the bottom. I re-made Ola's more than a year ago, but I found time for mine just now - even when it actually took seconds. However I like it this way much more, but in case of comfort I am thinking about adding a strap anyway. A long shoulder one or a short loop, only for the wrist. I could make it from chain & yarn or leather. What do you think, maybe you have other suggestions?

 
Torebka w pierwotnej wersji. Poniżej macie pokazane etapy przerabiania, można je wykorzystać do przerabiania przeróżnych torebek. Na pewno każda z nas ma jakąś torebkę, która wolałybyśmy żeby była krótsza, mniejsza lub w innym kształcie. Także, do roboty!Orginal version of the bag. Below I'll show you few steps the bag went through. You can easily adaptate them to re-make other bags. I bet each one of you have a bag that is too big, too long or not nice enough. So, go and re-make them!

Materiał mocno się rozwalał / strzępił, zatrzymałam ten proces przypalając koniec materiału lekko zapalniczką. Jest to sztuczny materiał, więc lekko się podtopił i zatrzymał wypadające nitki.

Fabric kept unraveling all the time, so I used a lighter to stop this process. I burned softly the edges, so the fabric melted a little bit and kept all the threads in one place.

Follow us on Facebook & Bloglovin

22 comments:

imperfect girl. said...

Fajne, ale wolałabym, gdyby była usztywniona. Może dałoby się to usztywnienie wprowadzić taką metodą, jak w męskich kołnierzykach się robi? A co do paska - nie, zdecydowanie nie. Raczej pętelka na nadgarstek.
Jak zwykle wymiatacie! <3

Anonymous said...

lui, chce taką strasznie.
joe

Weronika said...

Świetna jest!! :)))

Cleo. said...

Ta torebka jest super!
Niepowtarzalna!

Pozdrawiam
Cleo-inspire

Lam - Style said...

very nice !
www.lam-style.blogspot.com

Rasz said...

i znów coś fantastycznego :)

eveela said...

pomysłowe;]

modayotrospecados said...

thanks for the comment in my blog. About my clutch, i'm sure than you can make one like mines or even more beautiful Your diy are amazing.

I follow you. If you like my style it would great when we follow each other

Kisses

http://modayotrospecados.blogspot.com

Qué Acierto! said...

It looks quite simple and the bag is really chic.

inspiracjanadzis said...

Świetna jest, tylko szkoda, ze nie sztywna.

Vilette said...

Dziewczyny, jesteście fantastyczne!
Obserwuję i pozdrawiam = )

http://archiveofmystyle.blogspot.com

Simona said...

You´re so clever Luiza! That´s such a perfect bag :)
xx Simona
www.simimaus.blogspot.com

Ourdestination said...

ale fajnie wyszła :D

Izabela said...

przejrzałam większość galeri, masz genialne pomysły i wykonanie ! obserwuje ;)

Clara Turbay said...

Nice Colors and style.
@paquetevistasbi

MissPlayground said...

dziewczyny, pewnie sie powtarzam, ale uwielbiam Was! :)
kapitalna kopertowa, wzor rowniez mi sie podoba! xx

ola said...

great idea! I love the final result.
xxxo
ola
www.stylesbyola.com

Elsa said...

Love the diy clutch!

Xo
Elsa
MixandMatchtheFword.com

Lorajna said...

po prostu piękna :)

pozdrawiam

x GIGAAA x said...

wypas wyszło<3 sama chetnie bym taką sobie zakupiła!

Secondhand Dandy said...

Bardzo ciekawy pomysł, choć myślę, że gdyby udało się ja na brzegach usztywnić, np, jakimś stelażem, efekt byłby jeszcze lepszy :)

Monia said...

wiele torebek mi się tu podoba, ale ta nie wygląda najlepiej..